Nejkrásnější vztah – zdravé partnerství

Každý z nás žije ve vztazích. Klíčovým vztahem je náš vztah sama k sobě a pak také k naší druhé polovičce, partnerovi, miláčkovi,…ať již jemu či jí říkáte jakkoliv.

Partnerský vztah, který kvete i po mnoha letech, není náhoda. Vždycky je za ním spousta vědomého úsilí. V tomto článku s Vámi budu sdílet pár tipů, které Vám pomůžou pěstovat harmonický vztah s Vaší druhou polovičkou.

Mých 11 tipů pro zdravé partnerství: 

1. Mít se rád a postavit sám sebe na první místo – to je paradox, který zatím mnozí nechápou. Budovat svůj vztah začínáme ve vlastním nitru. Mít se rád natolik, že umím sám sebe postavit na první místo = odpočívat, regenerovat, jít za tím, co mi říká srdce. Mít se rád a umět se udělat šťastným. Neboť nemůžeme dávat něco, co sami nemáme. Jsme-li šťastní, děláme šťastného i druhého. Trpíme-li, druhý trpí s námi.

2. Věnovat si s partnerem prostor a čas – nedělenou pozornost. Chvíle, večery, víkendy jen sami pro sebe – Já a můj partner. Slovy zenového mistra Thich Nhat Hanha  „To nejcennější, co můžeme dát druhému člověku je být tu pro něj plně přítomen“. To je druhým křídlem radikální sebelásky. Ano, nejdříve „vyživím“ sám sebe, ale pak se o to podělím s druhými!

3. Respekt  – vnímat jedinečnost mého partnera, nesnažit se jej změnit, přijímat jej a dovedně komunikovat. Dovedná komunikace není záležitostí přání, ale kapacity. Mít schopnosti a dovednosti a ty umět přiměřeně situaci používat.

4. Ocenění – ocenění je perla komunikace. Ocenění je jedna z těch zásadních komunikačních dovednosti, kterou projevujeme respekt druhému, budujeme atmosféru důvěry ve vztahu, nabíjíme emoční konto. Pozor! Je zásadní rozdíl mezi oceněním a pochvalou. Více si o tom můžete přečíst v článku na mém blogu.

5. Empatie – empatie je další z klíčových respektujících dovednosti. Díky empatii a empatické reakci dochází k sladění v emoční rovině. Empatie nám pomáhá nalézt společný rytmus, vyladit se jeden na druhého.

6. Humor – smát se spolu a smát se sobě. Jemně, v tu pravou chvíli, kořenit si život.

7. Hra a jinakost – zkoušet věci jinak, dělat nové věci, hrát si spolu…objevovat a vnášet čerstvý vítr do stereotypu všedních dnů.

8. Selektivní paměť – rychle pouštět věci, co se nepovedly, odpouštět sobě i partnerovi a naopak vyživovat se tím krásným co se podařilo – to si uložit do dlouhodobé paměti.

9. Umění zranitelnosti – v brnění se milovat nedá. Umíte se obnažit? Sdílet své slabiny, zranění? Umíte se omluvit, přiznat své pochybení?

10. Intimita – tak, jak to máte rádi. Do toho Vám kecat nebudu:-)

11. Rytmus a rituál – v pravidelném rytmu, v připraveném prostoru, radovat se spolu, sdílet,…pro obnovu vztahu mohu doporučit např. rituál beginning anew.

Každý z těchto tipů vydá na samostatný článek, hodinovou rozpravu. Některé z těchto témat, např. ocenění, empatii či techniku beginning anew, najdete popsané v předcházejících článcích na mém blogu. O většině z toho, ale číst nestačí. Také proto jsem vytvořil bezpečný prostor, kde si budete moci mnohé z výše uvedeného prožít a uchopit. V bezpečné atmosféře, v pozitivitě, v lehkosti a humoru.

Víkend, během kterého se se svým partnerem vyladíte do společného rytmu, se blíží. Již za měsíc!

Přihlásit se můžete zde:https://www.radimkudelka.cz/kurzy/pro-verejnost/vedoma-komunikace/

 

Profesionální lektor a konzultant se zaměřením na rozvoj vědomé komunikace, emoční inteligence a talentu jednotlivců a organizací.

Získejte zdarma e-book

Vědomá komunikace

Umění mezilidských vztahů

Přečtěte si, jak rozvíjet zdravé a harmonické vztahy a naučte se principy vědomé komunikace a emoční inteligence.

Komentáře
 1. Lydia napsal:

  JAK JSEM ZÍSKAL SVÉHO BÝVALÉHO MANŽELA ZPĚT POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO KOUZLA OD DR Sunny Jmenuji se Lydia Gomez, nikdy jsem si nemyslela, že se budu znovu usmívat, Můj manžel mě opustil se dvěma dětmi na jeden rok, Veškerá snaha přivést ho zpět selhala Myslel jsem , že ho už neuvidím , dokud jsem nepotkal paní jménem Maria , která mi řekla o kouzelníkovi jménem Dr. Sunny . Dala mi jeho e – mailovou adresu a mobilní číslo a kontaktoval jsem ho a on mě ujistil , že do Za 48 hodin se mi můj manžel vrátí, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění a říkal, že to je ďábelská práce, takže jsem dodnes překvapená tím zázrakem, nemohla jsem otěhotnět, ale jakmile kouzlo bylo sesláno, otěhotněla jsem a porodila své třetí dítě, pokud od něj potřebujete pomoc, můžete ho kontaktovat prostřednictvím: e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com nebo WhatsApp nebo mu zavolejte nyní: +2348082943805.
  Dr.Sunny také léčí:
  1. HIV / AIDS
  2. HERPES 1/2
  3. RAKOVINA
  4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
  5. Hepatitida B?
  6. Vyhrajte v loterii
  7. Pokud chcete otěhotnět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů