VĚDOMÁ KOMUNIKACE II.

7. prosince - 8. prosince 2024 | Brno

Na tomto kurzu prohloubíte svoji schopnost vyladit se do tvořivého stavu vědomí, řešit konfliktní situace a obnovovat své vztahy. Důraz je kladen na praxi, reflexi prožitku a vylaďování jemných nuancí při práci s postojem, prostorem a vedením pozornosti.

Společně budeme navyšovat naši kapacitu prostého všímání a hlubokého naslouchání, při tréninku konfliktních situací pořádně rozpřáhnete asertivní křídla Vaší "houbice", vyzkoušíte si techniku begining anew a nově nastartujete své vztahy.

Tento pokročilý kurz rozvíjí schopnosti účastníků:

  • být plně při tom co se děje a bez posuzování si všímat (jemné tehchniky vnitřní práce - meditace mindfulness, chi-kung, total relaxation);

  • respektujícím způsobem vyjadřovat a pojmenovávat své pocity, potřeby a přání;

  • hluboce naslouchat (bez reaktivity a posuzování) - praxe techniky deep listening and loving speech;

  • tvořivě řešit konfliktní situace (asertivita) a používat empatickou reakci;

  • obnovit své vztahy prostřednictvím praxe a rituálu begining anew;
  • pěstovat ve vztazích to dobré prostřednictvím pozitivních návyků, selektivním vedením pozornosti, rozvojem vděčnosti a oceňováním.

Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá v bezpečném a přátelském prostředí s respektem k potřebám a individualitě každého účastníka. Důraz je kladen na praxi a sdílení, nácvik dovedností a principů vědomé komunikace, následnou reflexi a zpětnou vazbu vedoucího kurzu. Proces učení je umocněn vysokou mírou zapojení účastníků kurzu, který probíhá v malé skupině o maximálně 10 účastnících.

Podívejte se na video z kurzu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Ocenění je perla komunikace".

Podrobnosti a přihláška

Termín kurzu

7.12. - 8.12. 2024
Sobota 9:30 - 17:30
Neděle 9:30 - 12:30

Místo konání kurzu

MINT Montessori institut Brno
Krymská 399/2, 625 00 Brno-Starý Lískovec

Cena

3 800 Kč
V ceně kurzu je drobné občerstvení (čaj, káva, ovoce).

Maximální počet účastníků

10

Co říkají o kurzu Vědomá komunikace jeho absolventi?

"Kurz Vědomé komunikace je od začátku až do konce jako hrnek teplého kakaa, se kterým sedíte zachumlaní pod dekou u praskajícího krbu a za oknem padá sníh… Velmi oceňuji, že kurz není jen o předávání teoretických znalostí, ale naopak je velmi prožitkový. Pomocí her, meditačních a dechových technik, ale například i Radimovy hry na kytaru či předčítání z knihy, jsem se cítila uvolněně a bylo pro mě snazší dané komunikační tipy přenášet do praktického nácviku. Společné sdílení s ostatními účastníky kurzu a Radimova věcná zpětná vazba jsou pak milým bonusem, ze kterého můžete později čerpat i v reálném životě. Musím smeknout před klidem, s jakým Radim odpovídal na neutuchající dotazy, i jeho milým smyslem pro humor a přijímající povahou. Toto všechno, a ještě mnohem více je důvodem, proč k němu jistě zavítám i na další kurzy."
Barbora VymazalováVedoucí dětské skupiny Nejkrásnější svět
Zúčastnil jsem se kurzu Vědomá komunikace a jakmile bude možnost chystám se také na "Emoce, můj dobrý přítel". Kurz byl pro mě velikým přínosem. Moc se mi líbilo, že Radim vždy uvedl i teoretické poznatky, ale hlavní důraz byl kladen na praxi a procvičování jednotlivých dovedností. Myslím, že všichni jsme odcházeli s motivací a hlavně praktickými nástroji jak vylepšit naši komunikaci v rámci rodiny, přátel i v práci. Já tedy určitě. Musím se ale pozastavit především u osobnosti a způsobu, jakým Radim kurz vede. Z mého pohledu by takhle mělo vypadat profesionální vedení kurzů. Radim v sobě dokáže úžasně snoubit lidskost s plynulostí a zároveň měl, z mého pohledu, vše pevně v rukou a dokázal dovedně usměrnit diskuze, které šly mimo téma kurzu. Navíc všechno šlapalo jako hodinky a prokládal program různými dechovými, pohybovými i hravými aktivitami. Abych to shrnul: Bylo to pro mě inspirativní od začátku do konce. Moc díky.
Vítek NovotnýLektor a autor, Smysluplné rozhovory
"Kurz vědomé komunikace s Radimem mne v mém vědomém vnímání velmi posunul na cestě dále. Pomohl mi postupně zlepšit jak moje osobní, tak i pracovní vztahy. Komunikace je klíčem ke spokojeným vztahům, ať už přátelských, pracovních a nebo těch milostných. A ve spojení s vědomým užíváním jak komunikačních metod, tak i vědomého života jako takového je to zkrátka pecka! 🙂 Radim byl můj profesor na univerzitě, proto ho mohu doporučit i jako člověka, jelikož je to dle mého názoru člověk na správném místě, který má v sobě dar posouvat ostatní na jejich cestě. Velmi mi sedí jeho osobní a férový přístup a velmi doporučuji, jak celý Radimův projekt, jeho jednotlivé kurzy, tak Radima jako člověka! "
Jan KreslFinanční konzultant, spisovatel, podnikatel
Prvotní oslovení Radima bylo kvůli tomu, že jsem se chtěla naučit mluvit s lidma tak, abych uměla dát najevo a uhájila si svoje potřeby, a abych přitom nikomu neubližovala. No nemohla jsem si najít nikoho lepšího. Nedávno navštívený kurz Vědomá komunikace mi toto naservíroval do puntíku. „Mákli“ jsme si všichni pěkně, Radim nám předal jen málo teorie, zato o to více praxe. S jeho laskavým přístupem, pevným vedením a profesionalitou, jsem si to velmi užila, i když jsem se velmi ošívala, když jsme si měli zkusit situace ze života, které se nám v realitě nedaří, nebo bychom chtěli zlepšit. Ale vyplatilo se to velmi, neodcházela jsem s plným sešitem teorií, ale s pocitem, že vím, co právě já mám v komunikaci zlepšit a s pocitem, že to zvládnu zavést do každodenního života. Radim má navíc velký dar vysvětlit věci velmi trefně a s hravostí, což jeho kurzy pozvedává ještě o rovinu výše. Zúčastnila jsem se také kurzu Mindfullness a Emoce, můj dobrý přítel, které jsou podle mého nedílnou součástí a velmi pomůžou dosáhnout cíle, ať už je jakýkoliv.
Jana Asistentka daňového poradce