VĚDOMÝ ŘEČNÍK

14. června - 15. června 2025 | Brno

Rádi byste hovořili sebe-vědomě, srozumitelně a s radostí před publikem?

Základem mistrovství veřejného vytupování není dovedná práce se slovy, zvládnutí neverbální komunikace a nebo perfektně strukturovaná řeč. Úspěch vaší prezentace vychází z kvality vědomí, ve které se v průběhu Vaší řeči nacházíte. 

Vystupování na veřejnosti Vás může bavit, když zjistíte, jak na to. A pokud to bude bavit Vás, tak to bude bavit také ostatní! Společně to dokážeme za jediný víkend.

Kurz je určen všem, kteří chtějí:

 • umět efektivně hovořit před ostatními a přitom si své vystoupení vychutnat
 • umět pracovat se svojí nervozitou při komunikaci ve veřejném prostoru
 • rozvíjet svoji autenticitu, charisma a přesvědčivost 

Na kurzu se dozvíte a naučíte, jak: 

 • se vyladit do vědomí plné bdělosti, které Vám umožní přesně vyjádřit a "předat" podstatu Vašeho sdělení publiku;
 • zvolit obsah a strukturu řeči (volba úvodu a závěru, práce s příběhem, ...);
 • zvládat nervozitu a zapřahat své emoce (první emoční pomoc, práce s tělovým napětím);
 • navázat a udržet kontakt s publikem (práce s pozorností a pohybem);
 • rozvíjet autenticitu a přesvědčivost (práce se záměrem a osobním nadáním); 
 • dovedněji používat své tělo, hlas a dech při komunikaci na veřejnosti.

Jak kurz probíhá?

 • kurz probíhá v bezpečném a přátelském prostředí, s respektem k potřebám a individualitě každého účastníka
 • důraz je kladen na rozvoj praktických dovedností, nácvik veřejného vystupování, reflexi a zpětnou vazbu 
 • efektivita tréningu je umocněna velmi vysokou mírou zapojení účastníků kurzu, který probíhá v malé skupině o maximálně 10 účastnících.

„Veřejné vystupování Vás může bavit, když zjistíte jak na to. Společně to dokážeme za jediný víkend!"

Podrobnosti a přihláška

Termín kurzu

14.6. - 15.6. 2025
Sobota 9:30 - 17:30
Neděle 9:30 - 12:30

Místo konání kurzu

MINT Montessori institut Brno
Krymská 399/2, 625 00 Brno-Starý Lískovec

Cena

3 800 Kč
V ceně kurzu je drobné občerstvení (čaj, káva, ovoce).

Maximální počet účastníků

10

Co říkají o kurzu Vědomý řečník jeho absolventi?

Na kurz vedomeho řečníka jsem se přihlásila jako navazující téma pro mne po vědome komunikaci z důvodu, ze se setkávám se situacemi, kdy musím veřejne prezentovat a vždy to doprovázel neuchopitelny stres před i během veřejného vystoupení a chtěla jsem se dozvědět jaké jsou možnosti na tom pracovat. Upřímně jsem do Brna jela s pocitem ze budu nasavat od Radima cenné informace které mi následně pomohou na sobě samé dále pracovat a mým velkým překvapením bylo již v sobotu po par zkouškách samotné praxe veřejného vystoupení jak najednou muzu stát před 6 lidmi a netrast se a plynule mluvit. Cvičili jsme praxi, dostávali návody, principy a rady a v neděli při me poslední prezentaci před všemi účastníky kurzu jsem sama na sobě cítila jak pro mě z velmi těžkých situacich veřejného vystoupení plných nervozity, strachu a tzv. “Knedliku v krku” se můžou stát chvíle vedome řeči kterou si člověk muže dokonce užit. A to vše podle mne je jen díky Radimovemu vedení kurzu. Pro mě je Radim neuvěřitelně bohatý vzor člověka v tom jak s lidma pracuje. S jakou uprimnosti, otevřeným srdcem, vnímavosti a naladenim, jak dokonale a pečlivě jsou jeho kurzy připravené do posledního detailu, jakou energii umí lidi naladit a vtahnout do dění, jaký je sám o sobě profesionál ve všem co děla. Já osobně si Radima velmi cením a jeho kurzy mohu s celým srdcem všem doporučit a ačkoliv si vždy myslím jak budu po těch dvou dnech nabitého programu unavená tak opravdu vždy odjizdim energeticky plna a pozitivně svěží.
Veronika Kerberová
Veronika KerberováAbsolventka kurzu Vědomý řečník
Pracuji v oblasti vědy a výzkumu a s vystupováním před lidmi ať už z oboru nebo laickou veřejností se setkávám poměrně často. Byť jsem měl zkušenost několikrát prezentovat před různě velkým publikem a sám sebe bych neoznačil za začátečníka, nebyl jsem se svými výstupy vnitřně spokojen. Proto mne i v souvislosti s mými nadcházejícími pracovními výzvami náplň kurzu Vědomý řečník velmi zaujala a měl jsem poměrně vysoká očekávání. Musím říci, že moje očekávání nejen že byly splněny, ale v mnoha ohledech daleko překonány. Radim měl náplň kurzu perfektně zpracovanou. Probrali jsme podrobně principy, které je dobré ctít již při přípravě výstupu. Následovaly praktické tipy, jak pracovat během samotného výstupu tak, abychom byli uvolnění, přítomní a sebe-vědomí, a podali tak výkon dle našich nejlepších představ. Naprosto bych pak vyzdvihl praktickou část, kdy jsme si mohli všechny techniky vyzkoušet. Touto částí nás Radim provedl s profesionálním citem pro situaci a poskytl perfektně padnoucí zpětnou vazbu každému z nás. Změna, kterou každý účastník během kurzu mohl na sobě i ostatních pozorovat byla svým rozsahem překvapením pro všechny, samozřejmě příjemným. Ačkoli bylo žádoucí se aktivně zapojit a intenzivně pracovat, na konci kurzu jsem vnímal, jak jsem odpočatý, plný nové inspirace a energie. Po více než dvou měsíčním odstupu můžu za sebe říci, že zážitek nevyšuměl, jak se mi často stává, ale z velké části přetrvává. Ve vystupování před publikem se nyní cítím mnohem jistější, klidnější a hlavně jsem si lépe vědom toho, co a jak říkám. Konečně dokážu zároveň vnímat signály publika a pracovat s nimi. Radimův kurz rozhodně doporučuji a sám uvažuji, že se jej zúčastním v budoucnu znova, abych na sobě dále pracoval. Řešená témata na tomto kurzu totiž mají přesah i pro každodenní život, a to mnohem větší, než jsem si původně z jeho názvu Vědomý řečník dokázal představit.
Petr Stavárek
Petr StavárekVědecký pracovník