VE SVÉM STŘEDU

25.4. - 28.4. 2024 | Rychlebské hory – chalupa Ondřejovka

Kurz Ve svém středu je intenzivním pobytovým kurzem,  který probíhá v Rychlebských horách na "vymazlené" chalupě Ondřejovce.

Tento kurz je ještě více prožitkový (a méně informační), jde více do hloubky a těží ze společně vytvořené atmosféry, vzájemného obdarovávání + krásného prostředí Rychlebských hor. Učíme se společně v napojení na osvěžující zdroje přítomnosti, vyladění do společného vědomí a rytmu.

Během prodlouženého víkendu se můžete těšit na:

  • rozvoj všímavosti a práci s myslí "nejen" prostřednictvím meditace mindfulness (mindfulness v sedě, v chůzi i při pití lahodného japonského čaje;
  • rozvoj osobních nadání a kapacity vést druhé (každý účastník si připraví krátký workshop, ve kterém vede a popřípadě obdarovává druhé); 
  • rozvoj vědomé komunikace a emoční inteligenci (dle potřeb a přání účastníků);
  • procházky a meditace v přírodě, posezení u ohně (dle počasí);
  • společnost podobně laděných lidí, kteří na sobě hluboce makají (vzájemnou podporu, rozvoj přátelství a partnerství);
  • vynikající jídlo v biokvalitě z vařečky mojí ženy Moniky;
  • vyprávění příběhů, zpěv, muzicírování (jeden z účastníků obvykle bere africké bubny, atd.)

Program je bohatý a vyvážený.

Konečný harmonogram kurzu je odladěn dle záměrů, přání a potřeb účastníků. 

„Teď je ta nejlepší chvíle pro hlubokou změnu a rozvoj toho na čem Vám doopravdy záleží.“

Podrobnosti a přihláška

Termín kurzu

25.4. - 28.4. 2024
příjezd ve čtvrtek 17 - 18h / odjezd v neděli po obědě

Místo konání kurzu

Chalupa Ondřejovka
v Rychlebských horách

Cena

8 800 Kč
(zahrnuje přípravu a organizaci kurzu, ubytování, 6 x teplé jídlo v bio kvalitě, lektorné a výukové materiály)

Maximální počet účastníků

11

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Navštívila jsem několik Radimových kurzů včetně dvou prodloužených pobytů s tématem „Ve svém středu“. Už při prvním setkání mi bylo jasné, že jsem na správném místě. Jako lékařka totiž velmi oceňuji logické myšlení a evidence- based znalosti (znalosti vycházející z vědecké literatury). Současně se dlouhodobě věnuji józe a spirituálnímu rozvoji a proto empatie, soucit a vhled jsou pro mne důležitými hodnotami. Radim jako učitel spojuje díky své celoživotní práci a zakotvení ve východní tradici svého zenového mistra obě tyto zdánlivě protichůdné cesty a díky tomu je jeho způsob předávání znalostí a dovedností naprosto jedinečný a efektivní. Základním pracovním nástrojem je pro něj vytvoření bezpečného prostředí a práce s ukotvením v přítomném okamžiku a vědomém vnímání, což umožňuje nejen lépe vstřebat perfektně zpracovaná témata, která rozvíjí, ale především je prakticky zažít a vnitřně zpracovat. Důležité je pro mne i to, že jako člověk je pravdivý neboli že to co učí také dělá, což je velmi inspirativní pro každodenní život. Proto jsme nakonec začali navštěvovat jeho kurzy celá rodina – můj muž, já i naše 3 dcery. Techniky práce na sobě, které Radim předává a možnost si je vyzkoušet v chráněném prostředí jeho kurzů naši rodinu velmi obohatily, a ještě více propojily; pozitivně vnímáme, jak se zkvalitnila naše vzájemná komunikace a sdílení, což je základ dobře fungujících vztahů. Děkuji Radime.
MUDr. Kateřina SheardováNeuroložka
Kurzům Ve svém středu jsem začala říkat "tělocvična duše". A tak, jak chodíme do tělocvičny si protáhnout tělo, vypnout přemíru myšlenek, koncentrovat se na tady a teď (protože ani sport neodpouští nesoustředěnost), tak na Radimových kurzech si může volně cvičit naše duše. Má zápřah, ale i odpočinek, tréninkem roste a dostává úžasnou výživu. Od celé skupiny. A často se dostavují vítězství. A to vše rychleji, než kdybych si "cvičila" někde sama doma. Mám radost z toho, že se to, co se děje na kurzu, dotýká přímo mého srdce. Zní to jako klišé, ale je to opravdové a velice silné. Když člověk více vnímá své srdce, stává se autentičtějším úplně přirozeně - nepotřebuje k tomu nějakou speciální techniku a metodu. Hned den po kurzu se toto napojení projevilo v práci, kdy jsem zajišťovala rozhovor s jedním slovenským primátorem. Mluvil tak pěkně o vztazích Čechů a Slováků, že mi to nedalo a šla jsem mu po rozhovoru říct, že se jeho myšlenky dotkly mého srdce. To bych asi nikdy před tím neřekla. Vznikl z toho pak velice pěkný, upřímný rozhovor. A stačilo málo - slyšet své srdce a nebát se to projevit. A co oceňuji nejvíce na Radimově přístupu? Radim ve správný čas pojmenuje věci, které před tím víří v hlavě a já je neumím uchopit. Pomůže mi pochopit, proč se děje co se děje. A naopak - ve správný čas mlčí. Pochopení pak často přijde samo. Umí velice dobře vést skupinu, držet téma, strukturu a čas. A ve správný čas změnit, co je potřeba změnit. To je mistrovství 🙂
Bára PodhrázskáVedoucí produkce, Česká televize
Kurz Ve svém středu je pro mne naprostým vrcholem Radimových kurzů a jeho umění. Vždy obdivuji, jak Radim umí propojit témata z ostatních jeho kurzů a citlivě je zasadit na potřeby nás, účastníků. S lehkostí otevíráme náročné otázky dle našich objednávek, na povrch vykoukne všelicos, ale Radim má témata perfektně zpracovaná a vždy má situaci pevně v rukou. Velmi mě také baví vzájemné sdílení a naše zapojení do tvorby náplně kurzu malými workshopy, čímž získá ještě více na různorodosti, barvitosti a bohatosti. Do detailu promyšlenou náplní, kolektivním prováděním praktických cvičení a mindfulness meditací se nám daří ponořit do svého Středu s takovou hloubkou a klidem, kterou jsem nezažil. Po třech dnech odjíždím maximálně odpočatý, svěží a nabitý energií, kterou si užívám ještě několik následujících dní. Zároveň si odvážím poznání pro mě nejcennější, a sice že už konečně nemusím nikde hledat. Už jsem TO našel! Díky Radime!
Petr Stavárek
Ing. Petr Stavárek, Ph.D.Vědecký pracovník
V poslední roce jsem se zúčastnil 2 kurzů „Ve svém středu“ pod vedením zkušeného lektora Radima. Autor kurzů mě hned od začátku oslovil svou vysokou erudicí, hlubokými znalostmi z oboru psychologie a svou brilantní schopností systematicky předávat nezbytný rozsah vědomostí ale i vlastních zkušeností. Zároveň má velice lidský, empatický a individuální přístup ke každému z účastníků s upřímným cílem pomáhat a navádět každého na jeho vlastní cestu procesu sebepoznávání. Co mě rovněž na Radimovi velice imponuje je jeho schopnost spojovat vědecky propracované postupy rozvoje osobnosti s moudrostí východní filosofie včetně duchovního rozměru.
MUDr. Martin Urbánek Neurolog