VE SVÉM STŘEDU

10.4. - 13.4. 2025 | Rychlebské hory – chalupa Ondřejovka

Kurz Ve svém středu je intenzivním pobytovým kurzem,  který probíhá v Rychlebských horách na "vymazlené" chalupě Ondřejovce.

Tento kurz je ještě více prožitkový (a méně informační), jde více do hloubky a těží ze společně vytvořené atmosféry, vzájemného obdarovávání + krásného prostředí Rychlebských hor. Učíme se společně v napojení na osvěžující zdroje přítomnosti, vyladění do společného vědomí a rytmu.

Během prodlouženého víkendu se můžete těšit na:

  • rozvoj všímavosti a práci s myslí "nejen" prostřednictvím meditace mindfulness (mindfulness v sedě, v chůzi i při pití lahodného japonského čaje;
  • rozvoj osobních nadání a kapacity vést druhé (každý účastník si připraví krátký workshop, ve kterém vede a popřípadě obdarovává druhé); 
  • rozvoj vědomé komunikace a emoční inteligence; 
  • procházky a meditace v přírodě, posezení u ohně (dle počasí);
  • společnost podobně laděných lidí, kteří na sobě hluboce makají (vzájemnou podporu, rozvoj přátelství a partnerství);
  • vynikající jídlo v biokvalitě z vařečky mojí ženy Moniky;
  • vyprávění příběhů, zpěv, muzicírování, hru a mnoho dalšího; 

Program je bohatý a vyvážený.

Konečný harmonogram kurzu je odladěn dle záměrů, přání a potřeb účastníků. 

Předpokladem pro přihlášení se k tomuto kurzu je předchozí účast na některém z kurzů či školení Vědomého vzdělávání.

„Teď je ta nejlepší chvíle pro hlubokou změnu a rozvoj toho na čem Vám doopravdy záleží.“

Podrobnosti a přihláška

Termín kurzu

10.4. - 13.4. 2025
příjezd ve čtvrtek 17 - 18h / odjezd v neděli po obědě

Místo konání kurzu

Chalupa Ondřejovka
v Rychlebských horách

Cena

9 800 Kč
(zahrnuje ubytování, 6 x teplé jídlo v bio kvalitě, přípravu a organizaci kurzu, lektorné a výukové materiály)

Maximální počet účastníků

11

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Navštívila jsem několik Radimových kurzů včetně dvou prodloužených pobytů s tématem „Ve svém středu“. Už při prvním setkání mi bylo jasné, že jsem na správném místě. Jako lékařka totiž velmi oceňuji logické myšlení a evidence- based znalosti (znalosti vycházející z vědecké literatury). Současně se dlouhodobě věnuji józe a spirituálnímu rozvoji a proto empatie, soucit a vhled jsou pro mne důležitými hodnotami. Radim jako učitel spojuje díky své celoživotní práci a zakotvení ve východní tradici svého zenového mistra obě tyto zdánlivě protichůdné cesty a díky tomu je jeho způsob předávání znalostí a dovedností naprosto jedinečný a efektivní. Základním pracovním nástrojem je pro něj vytvoření bezpečného prostředí a práce s ukotvením v přítomném okamžiku a vědomém vnímání, což umožňuje nejen lépe vstřebat perfektně zpracovaná témata, která rozvíjí, ale především je prakticky zažít a vnitřně zpracovat. Důležité je pro mne i to, že jako člověk je pravdivý neboli že to co učí také dělá, což je velmi inspirativní pro každodenní život. Proto jsme nakonec začali navštěvovat jeho kurzy celá rodina – můj muž, já i naše 3 dcery. Techniky práce na sobě, které Radim předává a možnost si je vyzkoušet v chráněném prostředí jeho kurzů naši rodinu velmi obohatily, a ještě více propojily; pozitivně vnímáme, jak se zkvalitnila naše vzájemná komunikace a sdílení, což je základ dobře fungujících vztahů. Děkuji Radime.
MUDr. Kateřina SheardováNeuroložka
Kurzům Ve svém středu jsem začala říkat "tělocvična duše". A tak, jak chodíme do tělocvičny si protáhnout tělo, vypnout přemíru myšlenek, koncentrovat se na tady a teď (protože ani sport neodpouští nesoustředěnost), tak na Radimových kurzech si může volně cvičit naše duše. Má zápřah, ale i odpočinek, tréninkem roste a dostává úžasnou výživu. Od celé skupiny. A často se dostavují vítězství. A to vše rychleji, než kdybych si "cvičila" někde sama doma. Mám radost z toho, že se to, co se děje na kurzu, dotýká přímo mého srdce. Zní to jako klišé, ale je to opravdové a velice silné. Když člověk více vnímá své srdce, stává se autentičtějším úplně přirozeně - nepotřebuje k tomu nějakou speciální techniku a metodu. Hned den po kurzu se toto napojení projevilo v práci, kdy jsem zajišťovala rozhovor s jedním slovenským primátorem. Mluvil tak pěkně o vztazích Čechů a Slováků, že mi to nedalo a šla jsem mu po rozhovoru říct, že se jeho myšlenky dotkly mého srdce. To bych asi nikdy před tím neřekla. Vznikl z toho pak velice pěkný, upřímný rozhovor. A stačilo málo - slyšet své srdce a nebát se to projevit. A co oceňuji nejvíce na Radimově přístupu? Radim ve správný čas pojmenuje věci, které před tím víří v hlavě a já je neumím uchopit. Pomůže mi pochopit, proč se děje co se děje. A naopak - ve správný čas mlčí. Pochopení pak často přijde samo. Umí velice dobře vést skupinu, držet téma, strukturu a čas. A ve správný čas změnit, co je potřeba změnit. To je mistrovství 🙂
Bára PodhrázskáVedoucí produkce, Česká televize
Kurz Ve svém středu je pro mne naprostým vrcholem Radimových kurzů a jeho umění. Vždy obdivuji, jak Radim umí propojit témata z ostatních jeho kurzů a citlivě je zasadit na potřeby nás, účastníků. S lehkostí otevíráme náročné otázky dle našich objednávek, na povrch vykoukne všelicos, ale Radim má témata perfektně zpracovaná a vždy má situaci pevně v rukou. Velmi mě také baví vzájemné sdílení a naše zapojení do tvorby náplně kurzu malými workshopy, čímž získá ještě více na různorodosti, barvitosti a bohatosti. Do detailu promyšlenou náplní, kolektivním prováděním praktických cvičení a mindfulness meditací se nám daří ponořit do svého Středu s takovou hloubkou a klidem, kterou jsem nezažil. Po třech dnech odjíždím maximálně odpočatý, svěží a nabitý energií, kterou si užívám ještě několik následujících dní. Zároveň si odvážím poznání pro mě nejcennější, a sice že už konečně nemusím nikde hledat. Už jsem TO našel! Díky Radime!
Petr Stavárek
Ing. Petr Stavárek, Ph.D.Vědecký pracovník
Radima jsem poznal na dvou víkendových kurzech v Brně, kde mě zaujala především jeho schopnost práce s informacemi, skupinou i jednotlivci. Pečlivě zpracovaná témata, která přesně a na míru doručuje. Kurz "Ve svém středu" pak byl opravdový zážitek nejen v rovině informační ale i v rovině duchovní – jedinečná příležitost pro hlubší sebepoznání i prostor pro realizaci. Lidé, prostředí, atmosféra, skupina, výborné jídlo, společné naladění, hudba, příroda a mnoho dalšího… to vše utvořilo podmínky, které se díky mistrovskému působení Radima staly silou, která dokáže měnit životy. Jsem vděčný, že mohu být součástí.
Matěj HolečekObchodně-technický zástupce