OHLASY KLIENTŮ

Spokojení klienti jsou pro mě velikou odměnou a radostí.

Navštívila jsem několik Radimových kurzů včetně dvou prodloužených pobytů s tématem „Ve svém středu“. Už při prvním setkání mi bylo jasné, že jsem na správném místě. Jako lékařka totiž velmi oceňuji logické myšlení a evidence- based znalosti (znalosti vycházející z vědecké literatury). Současně se dlouhodobě věnuji józe a spirituálnímu rozvoji a proto empatie, soucit a vhled jsou pro mne důležitými hodnotami. Radim jako učitel spojuje díky své celoživotní práci a zakotvení ve východní tradici svého zenového mistra obě tyto zdánlivě protichůdné cesty a díky tomu je jeho způsob předávání znalostí a dovedností naprosto jedinečný a efektivní. Základním pracovním nástrojem je pro něj vytvoření bezpečného prostředí a práce s ukotvením v přítomném okamžiku a vědomém vnímání, což umožňuje nejen lépe vstřebat perfektně zpracovaná témata, která rozvíjí, ale především je prakticky zažít a vnitřně zpracovat. Důležité je pro mne i to, že jako člověk je pravdivý neboli že to co učí také dělá, což je velmi inspirativní pro každodenní život. Proto jsme nakonec začali navštěvovat jeho kurzy celá rodina – můj muž, já i naše 3 dcery. Techniky práce na sobě, které Radim předává a možnost si je vyzkoušet v chráněném prostředí jeho kurzů naši rodinu velmi obohatily, a ještě více propojily; pozitivně vnímáme, jak se zkvalitnila naše vzájemná komunikace a sdílení, což je základ dobře fungujících vztahů. Děkuji Radime.
MUDr. Kateřina Sheardová
K Radimovi mě dovedl můj vnitřní zmatek v otázkách týkající se práce. Jsem stavební inženýrka s 20-ti lety praxe a před 1,5 rokem jsem udělala ve svém životě nový krok a přijala výzvu být vedoucí projekce, tj. pracovat na pozici, kterou jsem nikdy předtím nedělala. Většinou jsem pracovala sama na sebe, teď vedu lidi. Nová práce mě nesmírně baví a naplňuje, ale začala se vymykat mé kontrole, práce přibývalo, nadšení sláblo, začala ve mně sílit agrese, vznětlivost a obavy, zda vůbec na tuto pozici mám předpoklady. Nevěděla jsem si sama se sebou rady. V tomto stavu jsem vyhledala pomoc – Radima, s kterým jsem postupně na 5-ti individuálních konzultacích prošla proměnou, o které se mi ani nesnilo. Na jednotlivých konzultacích jsme probírali nejprve obecně Time managment – co TM vlastně je? A následně jsme řešili konkrétní pracovní věci, které mě trápily. Obratem jsem dostávala Radimovu zpětnou vazbu – jak je možné situace řešit, jak se postavit k věci čelem a rovnou si i na lekci vyzkoušet, jak např. vést rozhovor s kolegou, kterému chci říci nepříjemné věci týkající se práce popř. kolegu ocenit za dobře odvedenou práci. No a posléze mě čekal rozhovor "na živo" s kolegou v praxi. Krůček po krůčku jsem začala zdolávat své strachy, obavy a následně i sílit, věřit si, mít radost, že jsem překonala samu sebe, že jsem šla přes svou komfortní zónu. Netušila jsem, jak velký a krásný dopad na mě budou mít konzultace TM nejen v práci, ale i v osobním životě, vlastně v základních životních postojích k sobě, k druhým, k životním výzvám a životu takovému. Děkuji ti Radime – tvé neskutečné empatii, podpoře, vhledům do situací, vypíchnutí konkrétních a jasných řešení, kam energii zacílit, aby došlo k úlevě a žádaným výsledkům. Zažila jsem s tebou mnoho uvědomění si! Je mi teď blaze, vím kam směřovat svou energii, cíle a jít si postupně krůček po krůčku za nimi, byť to nebude vždy jednoduché, ale stojí to za TO!
Hanka ŽouželováVedoucí projektantka
Jako jednu z největších pracovních, ale i osobních výzev vnímám komunikaci. Ta má velký přesah do poznání a dovedností, o kterých člověk často ani neví, nevěnuje jim patřičnou pozornost nebo je jen neumí pojmenovat či s nimi pracovat. Přitom mají zásadní vliv na náš každodenní život a veškeré vztahy, ať už s těmi nejbližšími nebo s lidmi, které potkáváme poprvé. S Radimem spolupracujeme ve firmě od roku 2017. Společně rozvíjíme potřebné dovednosti, které nám pomáhají zlepšovat komunikaci a vztahy v pracovním prostředí a zároveň mají velký přesah do osobního života. Radimovy kurzy nejsou nudnou teoretickou přednáškou. Umí vše dobře vysvětlit a vypíchnout to podstatné, naslouchat a být laskavý, respektující. A zároveň vás zapojí a uvede do praktických situací, kde se naučíte tvořivě řešit konfliktní situace, pozorovat a pracovat se svými emocemi, vyjadřovat a pojmenovat své pocity a potřeby a mnohé další. K tomu dokáže vytvořit bezpečný prostor. Tímto vším je vzdělávací proces velmi efektivní a spolupráci s Radimem mohu jen doporučit.
Jakub GajdaZa tým Přírodního bydlení
S Radimem spolupracuji již 8 let v rámci výuky na NEWTON University. Radim u nás na škole vytvořil a realizuje jedinečný vzdělávací modul Emočně inteligentní leadership, který pomáhá studentům rozvíjet jejich manažerské kompetence - zvládat stres a změnu, efektivně komunikovat, rozvíjet talent v organizacích a budovat pozitivní firemní kulturu. Radima považuji za vynikajícího profesionála, který rozumí svému oboru - disponuje hlubokými znalostmi z oblasti emoční inteligence, vědomé komunikace, talent managementu a rozvoje firemního prostředí. Radim disponuje vynikajícími lektorskými kvalitami, díky kterým dokáže v rámci výuky vytvářet bezpečnou a přátelskou atmosféru, ve které se daří efektivnímu vzdělávacímu procesu. Radimův celostně orientovaný způsob práce se studenty, vysoké nasazení, individuální přístup a praktičnost výuky jsou studenty opakovaně vysoce ceněny. Pro mě osobně se Radim stal, za dobu naší spolupráce, velmi blízkým člověkem a to i v osobní rovině. Vážím si jeho lidskosti, skromnosti a pokory. Je mi v mnohém inspirací a děkuji, že mi ho osud nabídl jako přítele.
doc. PhDr. PaedDr. Eva Ambrozová, Ph.D.Vedoucí Ústavu humanitních věd Newton University
Kurz Objev svůj DAR mi pomohl připomenout si dary, na které jsem zapomněla. Měla jsem pocit, že cesta skončila, a já nemám co nabídnout. Na kurzu jsem si ujasnila, že člověk má dostatek uvnitř sám v sobě, až pak se může otevřít celé nebe. Jen je potřeba najít sílu a na svém snu začít pracovat. Setkání s Radimem i s ostatními učastníky bylo pro mě velmi inspirativní a nabíjející. Byl to naplněný čas s lidmi, kteří chtějí pracovat na své autenticitě. Radim dává do svých kurzů opravdu celé své srdce a to učastníky vede ke stejnému postoji, být otevřený a hlavně být upřímný sám k sobě.
Kateřina Novák RaškováAbsolventka kurzu Objev svůj DAR
U Radima jsem absolvoval kurz Vědomé komunikace a kurz Emočně inteligentní leadership. Oba programy mě nejen posunuly kupředu v komunikaci, ale zároveň i v mojí životní vizi. Definoval jsem si pojmy a vlastnosti, s kterýma jsem si nevěděl rady. Jeho programy jsou ucelené, sofistikované a navíc s prvky fyzického cvičení. Radima mohu vřele doporučit i na osobní konzultaci.
Václav FousGrafický designér
Jsem moc ráda za to, že jsem se kurzu účastnila, protože mi to pomohlo nahlédnout na umění komunikace z jiného pohledu, než s čím jsem se doposud setkala. Myslím, že jsem si mnohé ujasnila i pro svou práci (vztah k vedení nebo k některým kolegům), protože jsem si uvědomila svůj podíl na vytváření těchto vztahů a tím jsem možná našla prostor pro jejich změnu. Mnohé mi pomůže i jako učiteli ve vztahu ke studentům, naladění se, zahájení příběhem a pak věta, kterou jsem si napsala, abych ji měla stále na očích: „Nechť dovedeme k cíli TO, co zakládáme ve svých srdcích
Marie Horáčková
Marie HoráčkováVysokoškolský pedagog
V poslední roce jsem se zúčastnil 2 kurzů „Ve svém středu“ pod vedením zkušeného lektora Radima. Autor kurzů mě hned od začátku oslovil svou vysokou erudicí, hlubokými znalostmi z oboru psychologie a svou brilantní schopností systematicky předávat nezbytný rozsah vědomostí ale i vlastních zkušeností. Zároveň má velice lidský, empatický a individuální přístup ke každému z účastníků s upřímným cílem pomáhat a navádět každého na jeho vlastní cestu procesu sebepoznávání. Co mě rovněž na Radimovi velice imponuje je jeho schopnost spojovat vědecky propracované postupy rozvoje osobnosti s moudrostí východní filosofie včetně duchovního rozměru.
MUDr. Martin Urbánek
Radima znám už dlouho a proto vím, že do všeho, co dělá, dává maximální kvalitu a celé své srdce. Víkendový workshop „Vědomá komunikace“ byl proto velmi intenzivní a obohacující. Na tomto kurzu se mi nejvíc líbí to, jak propojuje osvědčená pravidla komunikace s poznatky a výsledky studií z oblastí jako jsou mindfulness, emoční inteligence nebo východní filosofie. Teorie bylo přesně „tak akorát“, samotné nacvičování komunikace v konkrétních situacích přineslo řadu „aha momentů“ (ocenění je perla komunikace!). Komunikace je neodmyslitelnou součástí našich každodenních životů. A protože tento kurz vám pomůže zlepšit vaši komunikaci, pomůže vám vlastně zároveň zlepšit i váš život. Doporučuji proto úplně všem! Radime díky.
David WalizcekAnalytik
Radimovy kurzy jsou vždy precizně naplánované, nebojím se říct, že ani minuta nepadne nazmar 🙂 A byť je každý kurz velmi informačně nadupaný (spolu s praktickým cvičením), vždy dbá aby byl prostor i pro relaxaci mysli a těla. Každé setkání s ním, ať už krátkodobé či dlouhodobé, je pro mne vždy přínosem. Obohatím své znalosti a někdy jen opráším staré, zvědomím a zažiji si své dovednosti, vyskočí mi spousta AHA momentů a vždy mě to posune někam dále… Z každého kurzu si odnáším i praktické informace co mohu dělat dále, což je pro mne velmi důležité. Obdivuji Radimovu schopnost naladit se na celou skupinu a zároveň jednotlivce a program tak přizpůsobit dle potřeby. Navíc jeho poutavé přednášení vtáhne každého do „hry“ 🙂 Radim je pro mě inspirací nejenom jako lektor, ale především jako člověk. Radime děkuji, jsem vděčná, že pořádáš kurzy srdcem a že se jich mohu účastnit.
Hanka BedáňováÚčastnice kurzů Vědomého vzdělávání
K Radimovi jsem se dostala na doporučení kamarádky. Hledala jsem pomoc zvládat emoční napětí v rodině, převážně s dětmi. Prošla jsem si vícero sezení u psychologů a terapeutů, ale až Radim mě efektivně naučil, jak se sebou a emocemi pracovat. Moje cesta začala osobní konzultací a poté online kurzem osobního mistrovství, která mě velmi rychle posunula. Nejsem u konce, ale dnes vím, že je to správná a účinná cesta, ve které budu dál pokračovat. Děkuji. Eva
Eva ZouharováKadeřnice
Už při první hodině Emočně inteligentního leadershipu, jehož je Radim autorem, bylo jasné, že nepůjde jen o obyčejný seminář. Tehdy jsem ale vůbec netušila, že mi setkání s tímto člověkem tolik změní život. Během šesti seminářů na Newton University jsem se okrajově seznámila se všemi tématy, kterými se Radim zabývá a tím mi poskytl vodítko k jeho kurzům, které, jak jsem později zjistila, jsou k nezaplacení. Kurz vědomé komunikace mi ukázal cestu, jak být věcná a milá zároveň, jak a kdy využívat kouzlo empatie a pro mě to nejdůležitější - jak si efektivně říct o to, co doopravdy chci. Kurzy probíhají v úzkém kruhu podobně naladěných a smýšlejících lidí, člověk se proto nemusí bát před nimi otevřít. Radim se vždy snaží jednotlivé kurzy ušít na míru účastníkům a dává dostatečný prostor pro debaty. Radima kurzy vědomého vzdělávání považuji za nejlepší investici do života a moc se těším na další spolupráci s ním.
Kateřina KrejčíříkováSportovní poradce a HR koordinátor ve společnosti DECASPORT s.r.o
Po kurzu mindfulness jsem pokukovala dlouho a měla jsem šťastnou ruku, když jsem si nakonec vybrala ten Radimův. Akce předčila všechna má očekávání, jelikož Radim nejenže žije to, co předává ostatním, ale vedle autenticity vyniká i profesionálním přístupem k organizačním záležitostem – chci ocenit hlavně zázemí v místě konání, časový harmonogram akce, ideální počet účastníků, velký podíl praktikování a časté výzvy účastníků k poskytnutí zpětné vazby. Ihned po skončení kurzu mindfulness jsem se proto přihlásila na Radimův neméně obohacující kurz vědomé komunikace (abych vytříbené vnímání zúročila při komunikaci jak se sebou, tak s druhými), a následně i na kurz věnovaný práci s emocemi. Schopnost kultivovat vlastní emoce vychází z mindfulness, a zároveň je jednou z ingrediencí zdravé, vyživující komunikace, což budiž důkazem, že obsahy všech tří kurzů se vzájemně prolínají, doplňují a potencují – a pro mě už navždy představují fungující trojčlenku pro pohodovější a úspěšnější žití
Mindfulness - skrytá síla
Martina KáňováSpeciální pedagog
V úterý jsem měl jednání s novým člověkem a uvědomoval jsem si, jak ho během hovoru chválím, jak se ptá, jak reaguje, jak ho vtahuji do problematiky tak, aby byl nadšený. Díky tobě to jde naprosto přirozeně spontánně a má to doufám efekt, pro mě rozhodně ano. Výsledky nechť jsou pro tebe tou největší pochvalou. To že to funguje v praxi, má to pozitivní výsledky je na tom to nejúčinnější. Vždy jsem si myslel, že si musím věci nejdřív nastudovat, abych o tom něco věděl a bude to stačit, budu vědět vše, ale teď už si to tak úplně nemyslím. Je třeba nalézt vyváženost mezi informacemi a kreativitou. Mezi rozumem a srdcem. Myslím, že to ty nalézáš. Na základě strukturovaných nastudovaných informací přecházíš k jejich praktickému využití.
Michal Žoužela
Michal Žoužela Vědeckých pracovník
U Radima jsem absolvovala kurz Vědomé komunikace a hned měsíc na to seminář Emoce, můj dobrý přítel. Jít na jeden seminář bylo super. Spousta hodnotných informací, které díky praktickému cvičení, dokážete okamžitě zařadit do svého života. Ale to, co se mi stalo na druhém semináři se dá jen těžko popsat. Na informace z Vědomé komunikace navázaly informace o emocích a mně se otevřela celá duše. Pochopila jsem své staré bolesti i překážky, které mi bránily komunikovat, přijímat samu sebe i ostatní. Doporučuji Vám udělat to samé. Absolvovat kurzy po sobě, intenzivně. Je to léčivé.
Ivana Mixová Kosmetička
"Kurz Vědomé komunikace je od začátku až do konce jako hrnek teplého kakaa, se kterým sedíte zachumlaní pod dekou u praskajícího krbu a za oknem padá sníh… Velmi oceňuji, že kurz není jen o předávání teoretických znalostí, ale naopak je velmi prožitkový. Pomocí her, meditačních a dechových technik, ale například i Radimovy hry na kytaru či předčítání z knihy, jsem se cítila uvolněně a bylo pro mě snazší dané komunikační tipy přenášet do praktického nácviku. Společné sdílení s ostatními účastníky kurzu a Radimova věcná zpětná vazba jsou pak milým bonusem, ze kterého můžete později čerpat i v reálném životě. Musím smeknout před klidem, s jakým Radim odpovídal na neutuchající dotazy, i jeho milým smyslem pro humor a přijímající povahou. Toto všechno, a ještě mnohem více je důvodem, proč k němu jistě zavítám i na další kurzy."
Barbora VymazalováVedoucí dětské skupiny Nejkrásnější svět
Po absolvování kurzu Emoce, můj dobrý přítel jsem se opět těšil na víkend s Radimem. Byl pro mě takový, jak jsem si představoval - naučný a inspirující. Celkovým přínosem tohoto kurzu pro mě bylo ukotvení toho, co si myslím a kam směřuji. Nyní se mohu s jistotou vydat vpřed. Obzvláště přínosná mi přišla část o překonávání vnitřní rezistence a rozšiřování komfortní zóny. Hned jsem začal opatrně praktikovat:) Oceňuji Radimovu schopnost naslouchat, dobře se ptát a pracovat i s účastníky, kteří jsou rozladění, vyčerpaní a nebo zrovna neumí najít ty správná slova a myšlenky. Radim umí velmi dobře vybudovat důvěru tolik nutnou pro hlubší zamyšlení a upřímnou práci se svojí myslí. Za víkend jsem objevil svůj dar, umím ho pojmenovat a chci ho dále rozvíjet. Za to patří Radimovi velký dík.
Jakub KohutekDeveloper Assosiate
Kurz vědomé komunikace s Radimem mne v mém vědomém vnímání velmi posunul na cestě dále. Pomohl mi postupně zlepšit jak moje osobní, tak i pracovní vztahy. Komunikace je klíčem ke spokojeným vztahům, ať už přátelských, pracovních a nebo těch milostných. A ve spojení s vědomým užíváním jak komunikačních metod, tak i vědomého života jako takového je to zkrátka pecka!  Radim byl můj profesor na univerzitě, proto ho mohu doporučit i jako člověka, jelikož je to dle mého názoru člověk na správném místě, který má v sobě dar posouvat ostatní na jejich cestě. Velmi mi sedí jeho osobní a férový přístup a velmi doporučuji, jak celý Radimův projekt, jeho jednotlivé kurzy, tak Radima jako člověka!
Jan KreslFinanční konzultant, spisovatel, podnikatel.
Na kurz vedomeho řečníka jsem se přihlásila jako navazující téma pro mne po vědome komunikaci z důvodu, ze se setkávám se situacemi, kdy musím veřejne prezentovat a vždy to doprovázel neuchopitelny stres před i během veřejného vystoupení a chtěla jsem se dozvědět jaké jsou možnosti na tom pracovat. Upřímně jsem do Brna jela s pocitem ze budu nasavat od Radima cenné informace které mi následně pomohou na sobě samé dále pracovat a mým velkým překvapením bylo již v sobotu po par zkouškách samotné praxe veřejného vystoupení jak najednou muzu stát před 6 lidmi a netrast se a plynule mluvit. Cvičili jsme praxi, dostávali návody, principy a rady a v neděli při me poslední prezentaci před všemi účastníky kurzu jsem sama na sobě cítila jak pro mě z velmi těžkých situacich veřejného vystoupení plných nervozity, strachu a tzv. “Knedliku v krku” se můžou stát chvíle vedome řeči kterou si člověk muže dokonce užit. A to vše podle mne je jen díky Radimovemu vedení kurzu. Pro mě je Radim neuvěřitelně bohatý vzor člověka v tom jak s lidma pracuje. S jakou uprimnosti, otevřeným srdcem, vnímavosti a naladenim, jak dokonale a pečlivě jsou jeho kurzy připravené do posledního detailu, jakou energii umí lidi naladit a vtahnout do dění, jaký je sám o sobě profesionál ve všem co děla. Já osobně si Radima velmi cením a jeho kurzy mohu s celým srdcem všem doporučit a ačkoliv si vždy myslím jak budu po těch dvou dnech nabitého programu unavená tak opravdu vždy odjizdim energeticky plna a pozitivně svěží.
Veronika Kerberová
Veronika KerberováAbosolventka kurzu Vědomý řečník
S Radimem jsem se prvně setkal na semináři předmětu psychologie na vysoké škole NEWTON College v Brně. Již od začátku si mne Radim získal a bylo mi velice blízké, o čem hovořil a jakým způsobem s námi komunikoval a vedl tento seminář. Během dalších setkání jsem cítil, že mi Radim může pomoci s poznáním sama sebe, v rozvoji mé osobnosti, a možná ukotvení se v životě, ale i v tom co je smyslem života pro mě osobně. Zkrátka pro mne znamenal a znamená dodnes pomoc v tom, v čem sám cítím, že potřebuji. A především v tom vidím obrovský Radimův přínos, nic mi nevnucuje, řekne mi svůj názor, či s citem nabídne možný postup a tím mě dovádí k mým vlastním poznáním. Radim je pro mě profesionál ve svém oboru, je velice empatický, inteligentní, a vzdělaný člověk s širokými zkušenostmi nejen s učením druhých. To o čem Radim mluví, je vždy srozumitelné, přehledné a odrážející jasnou osnovu, ale přitom na Vás působí pokorně, laskavě, uvěřitelně a jde vidět, že opravdu žije to, o čem mluví. Bere Vás jako partnera a jde o spolupráci, o společnou chvíli, ale v napojení na sama na sebe. Radim je vždy soustředěný a aktivní, žije daným okamžikem. Zkrátka Radim je tu pro Vás a je to cítit. Věci, které probíráme, mi přináší pocit smysluplnosti a logiky, což je pro mne osobně velice příjemné, cítím často klid, štěstí a je mi prostě dobře. Krom osobních konzultací jsem s Radimem prošel i víkendovými kurzy Objev svůj dar a Mindfulness, skrytá síla. Jinak nutno říci, že kurzy má Radim velice kvalitně připravené a komplexní.
Dominik Pazdera
Dominik PazderaProcess and marekting manager
Radima jako lektora znám zhruba tři roky. Měla jsem možnost absolvovat 6x vícedenní kurz Ve svém středu, kurz Emoce můj dobrý přítel, 8týdenní online kurz Osobní mistrovství a 8týdenní kurz Vědomého lektora v podobě pravidelného osobního setkávání. Mohu tedy říct, že jsem poznala Radimovu práci velmi dobře, detailně a v mnoha různorodých situacích. Hlavním přínosem Radimových kurzů je pro mě jeho autenticita a opravdovost. Radimovy kurzy nabízejí komplexitu v pojetí zvolených témat, předcházející dlouhým poctivým studiem lektora jejich opravdové podstaty. Vždy precizní připravenost s nabídkou sdílení širokého spektra zdrojů, ze kterých vychází. Radim je lektor a je současně velmi profesionální leader, vzdělává své klienty v základech leadershipu, které přímo při výuce demonstruje sám na sobě. Radim vede člověka k poznání sebe sama, k objevení vlastního daru, vlastní opravdovosti, vlastního záměru a životních cílů. Radimův styl práce je pro mě velmi inspirující, protože vnímá všechny své klienty, jejich zakázku, jejich objevené dary a směřovaní a dává si záležet na tom, aby je kreativně podporoval a stimuloval v dalším osobnostním rozvoji v souladu s jejich směřováním. Tuto systematicky promyšlenou práci doplňuje o možnost „duchovního“ rozměru v podobě mindfulness technik, které nijak nezavazují k náboženskému smýšlení, ale spíše nabízejí techniky seberegulace, které mohou mít hlubší rozměr, pokud o něj klient stojí. Každý Radimův kurz měl na můj rozvoj obrovský vliv, obohatil mě obrovským spektrem zdrojů, kterými se mohu inspirovat a pomohl mi přiblížit se ke svým cílům jistými dílčími kroky.
Tereza UrbánkováStudentka
Děkujeme za skvělé vedení při tvoření vize našeho lesního klubu Sojka. Radim byl vždy výborně připraven, na začátku nás zklidnil cvičením čhi-kung, které nám umožnilo se více ponořit do sebe a naladit se na sebe vzájemně. Poté jsme si řekli cíle, kterých chceme dosáhnout a vysvětili pojmy, se kterými jsme pracovali. Radim to prokládal zkušenostmi ze svého života, příběhy a inspiroval nás i ostatními, co už vizi mají. Pak jsme se pustili do společného tvoření. Radim vše zapisoval, koordinoval a pomáhal z nás vytáhnout to nejpodstatnější až jsme se dopracovali k naší vizi. Musíme uznat, že bez Radima bychom se k tomu nedostaly a hlavně bychom se nedokázaly s takovou lehkostí domluvit. Děkujeme Radime a doporučujeme všem, kdo uvažují o vizi či vědomé komunikaci, kterou jsme všichni absolvovaly a která nám pomohla prohloubit naší komunikaci nejen v LK Sojka, ale i s okolím. Ještě jednou děkujeme!
Hanka Karvašová
Hanka Karvašováspoluzakladatelka lesní školky Sojka
„Naše společnost“, která má 12 zaměstnanců, absolvovala s Radimem Kudělkou školení komunikačních dovedností a emoční inteligence. Na základě mnoha praktických testů, dotazů a rad, jsme hravou formou hledali svoje přednosti, znalosti a dovednosti. Také jsme si upřesnili, co je „darem“ každého z nás, tak abychom co nejoptimálněji využívali svoji energii nejen k výkonu práce. Hledali jsme společně cesty, jak se na práci naladit a tím zpříjemnit a zefektivnit svoji činnost. Učili jsme se, jak naslouchat druhým, jak je oceňovat, a jak správně reagovat na negativní podněty, tak abychom taktně a přitom otevřeně dokázali říci svůj názor, aniž bychom tím ublížili lidem okolo nás. Během školení jsme se učili pracovat i se stresem a získali spoustu praktických rad do života. Pro mne bylo toto školení velkým přínosem. Spoustu těchto dovedností jsem již dříve intuitivně používala, ale přesto jsem našla nové, jednodušší cesty, k lepší komunikaci a tím i efektivnějšímu řešení někdy i velmi komplikovaných záležitostí. Díky Radimovi jsem se naučila pozitivnímu přístupu k sobě samé a tím i ke svému okolí a za to patří Radimovi opravdu velké díky.
Alena Jurajdová
Alena JurajdováProvozní ředitelka Active Energy