VĚDOMÁ KOMUNIKACE

22. duben - 23. duben 2023| Brno

Alfou a omegou našich vztahů je úroveň naší komunikace. A právě vědomá komunikace nám umožňuje pěstovat zdravé a radostné vztahy, ve kterých se daří důvěře, respektu a vzájemné podpoře.

Na tomto kurzu se naučíte jak vědomě naslouchat, tvořivě řešit konflikty a emočně vypjaté situace, empaticky opečovávat druhého a vést pozornost k tomu dobrému ve vztahu. 

Tento jedinečný kurz efektivně a systematicky rozvíjí schopnosti a dovednosti účastníků kurzu:

  • zastavit se, rozvíjet kapacitu být plně při tom co se děje a bez posuzování si všímat (jemné tehchniky vnitřní práce - meditace mindfulness, chi-kung, total relaxation);

  • respektujícím způsobem vyjadřovat a pojmenovávat své pocity, potřeby a přání;

  • naladit se na sebe a svého partnera, vědomě naslouchat a používat empatickou reakci;

  • tvořivě řešit konfliktní situace (asertivita) a zvládat silné emoce (první emoční pomoc) 

  • pěstovat ve vztazích to dobré prostřednictvím pozitivních návyků, selektivním vedením pozornosti, rozvojem vděčnosti a oceňováním.

Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá v bezpečném a přátelském prostředí s respektem k potřebám a individualitě každého účastníka. Důraz je kladen na prožitek a sdílení, nácvik dovedností a principů vědomé komunikace, následnou reflexi a zpětnou vazbu vedoucího kurzu. Proces učení je umocněn vysokou mírou zapojení účastníků kurzu, který probíhá v malé skupině o maximálně 12 účastnících.

Podívejte se na video z kurzu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Ocenění je perla komunikace".

Podrobnosti a přihláška

Termín kurzu

22.4. - 23.4. 2023
Sobota 9:30 - 17:30
Neděle 9:30 - 12:30

Místo konání kurzu

MINT Montessori institut Brno
Krymská 399/2, 625 00 Brno-Starý Lískovec

Cena

3 400 Kč
V ceně kurzu je příručka Vědomé komunikace a drobné občerstvení.

Maximální počet účastníků

12

Máte dotazy ohledně kurzu
nebo čehokoliv jiného?

Volejte

+420 724 291 964

Pište

radim@vedomevzdelavani.cz

Co říkají o kurzu Vědomá komunikace jeho absolventi?

"Kurz vědomé komunikace s Radimem mne v mém vědomém vnímání velmi posunul na cestě dále. Pomohl mi postupně zlepšit jak moje osobní, tak i pracovní vztahy. Komunikace je klíčem ke spokojeným vztahům, ať už přátelských, pracovních a nebo těch milostných. A ve spojení s vědomým užíváním jak komunikačních metod, tak i vědomého života jako takového je to zkrátka pecka! 🙂 Radim byl můj profesor na univerzitě, proto ho mohu doporučit i jako člověka, jelikož je to dle mého názoru člověk na správném místě, který má v sobě dar posouvat ostatní na jejich cestě. Velmi mi sedí jeho osobní a férový přístup a velmi doporučuji, jak celý Radimův projekt, jeho jednotlivé kurzy, tak Radima jako člověka! "
Jan KreslFinanční konzultant, spisovatel, podnikatel
Zúčastnil jsem se kurzu Vědomá komunikace a jakmile bude možnost chystám se také na "Emoce, můj dobrý přítel". Kurz byl pro mě velikým přínosem. Moc se mi líbilo, že Radim vždy uvedl i teoretické poznatky, ale hlavní důraz byl kladen na praxi a procvičování jednotlivých dovedností. Myslím, že všichni jsme odcházeli s motivací a hlavně praktickými nástroji jak vylepšit naši komunikaci v rámci rodiny, přátel i v práci. Já tedy určitě. Musím se ale pozastavit především u osobnosti a způsobu, jakým Radim kurz vede. Z mého pohledu by takhle mělo vypadat profesionální vedení kurzů. Radim v sobě dokáže úžasně snoubit lidskost s plynulostí a zároveň měl, z mého pohledu, vše pevně v rukou a dokázal dovedně usměrnit diskuze, které šly mimo téma kurzu. Navíc všechno šlapalo jako hodinky a prokládal program různými dechovými, pohybovými i hravými aktivitami. Abych to shrnul: Bylo to pro mě inspirativní od začátku do konce. Moc díky.
Vítek NovotnýLektor a autor, Smysluplné rozhovory
"Kurz Vědomé komunikace je od začátku až do konce jako hrnek teplého kakaa, se kterým sedíte zachumlaní pod dekou u praskajícího krbu a za oknem padá sníh… Velmi oceňuji, že kurz není jen o předávání teoretických znalostí, ale naopak je velmi prožitkový. Pomocí her, meditačních a dechových technik, ale například i Radimovy hry na kytaru či předčítání z knihy, jsem se cítila uvolněně a bylo pro mě snazší dané komunikační tipy přenášet do praktického nácviku. Společné sdílení s ostatními účastníky kurzu a Radimova věcná zpětná vazba jsou pak milým bonusem, ze kterého můžete později čerpat i v reálném životě. Musím smeknout před klidem, s jakým Radim odpovídal na neutuchající dotazy, i jeho milým smyslem pro humor a přijímající povahou. Toto všechno, a ještě mnohem více je důvodem, proč k němu jistě zavítám i na další kurzy."
Barbora VymazalováVedoucí dětské skupiny Nejkrásnější svět
Už při první hodině Emočně inteligentního leadershipu, jehož je Radim autorem, bylo jasné, že nepůjde jen o obyčejný seminář. Tehdy jsem ale vůbec netušila, že mi setkání s tímto člověkem tolik změní život. Během šesti seminářů na Newton University jsem se okrajově seznámila se všemi tématy, kterými se Radim zabývá a tím mi poskytl vodítko k jeho kurzům, které, jak jsem později zjistila, jsou k nezaplacení. Kurz vědomé komunikace mi ukázal cestu, jak být věcná a milá zároveň, jak a kdy využívat kouzlo empatie a pro mě to nejdůležitější - jak si efektivně říct o to, co doopravdy chci. Kurzy probíhají v úzkém kruhu podobně naladěných a smýšlejících lidí, člověk se proto nemusí bát před nimi otevřít. Radim se vždy snaží jednotlivé kurzy ušít na míru účastníkům a dává dostatečný prostor pro debaty. Radima kurzy vědomého vzdělávání považuji za nejlepší investici do života a moc se těším na další spolupráci s ním.
Kateřina KrejčíříkováSportovní poradce a HR koordinátor ve společnosti DECASPORT s.r.o.