Jak začít znovu svůj vztah

Udělali jste chybu? Zranili jste svého blízkého?

Jsme jenom lidé. Naštěstí s tím můžeme něco dělat. Začít znovu.

„Beginning anew“ – „Začít znovu“ je komunikační technika, se kterou jsem se seznámil v zenbudhistickém centru Plum Village, kde posledních 7 let jezdívám vyčistit hlavu a hluboce se napojit na své vnitřní zdroje.

„Beginning anew“ je velmi účinný komunikační postup, který mohu z vlastní zkušenosti doporučit. Tento postup má obvykle čtyři kroky:

1.Ocenění (upřímné) toho dobrého a krásného na druhém člověku (o ocenění se více dočtete v předcházejícím článku)

2. Vyjádření lítosti, toho jak nás mrzí, že jsme byli nedovední a zranili jsme druhého.

3. Vyjádření toho, co bolí či zranilo nás (bez obviňování a výčitek).

4. Návrh řešení – popis, vyjádření přání toho, co co by nám pomohlo nebo jak bychom si přáli situaci příště řešit.

+ a jako bonus objetí.

Samozřejmě že je potřeba zvolit správnou chvíli pro Vás i partnera, vyžádat si jeho souhlas a používat Ty správná slova, optimálně dovednosti respektování….a hlavně překonat svoje ego, pýchu, která má potřebu mít pravdu.

Začít znovu – vyčistit náš vztah – je možné a v podstatě jednoduché. Troufáte-li si, můžete začít znovu sami a nebo si to přijďte vyzkoušet a potrénovat na jarní kurz Vědomé komunikace.

Srdečně Vás zvu.

Radim Kudělka
Profesionální lektor a konzultant se zaměřením na rozvoj vědomé komunikace, emoční inteligence a talentu jednotlivců a organizací.

Získejte zdarma e-book

Vědomá komunikace

Umění mezilidských vztahů

Přečtěte si, jak rozvíjet zdravé a harmonické vztahy a naučte se principy vědomé komunikace a emoční inteligence.

Komentáře
  1. maria napsal:

    Maria moon, True Life Story: Sdílím toto svědectví s partnery, kteří se potýkají s problémy ve vztahu. Můj manžel mě opustil před 2 lety. Byl jsem zraněný a potřeboval jsem pomoc, tak jsem hledal online a narazil na stránku, kde jsem viděl, jak Dr.Zaka pomáhá jiným lidem s podobnými problémy. Kontaktoval jsem ho a on pro mě seslal speciální kouzlo. K mému překvapení se muž po 24 hodinách vrátil domů. Takto jsme se znovu setkali a v mé rodině je hodně lásky, radosti a klidu. Dr.Zaka můžete také kontaktovat přes WhatsApp: +2348082943805. nebo e-mailem na e-mail: drzakapricedsolution@gmail.com pro cokoli, čím procházíte, ať už je to váš manželský byznys nebo práce. Jsem živým svědectvím jeho práce, tento člověk je skvělý.,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů