Jak rozvíjet odvahu

Orlí pero na této fotce je pro mě symbolem odvahy. Našel jsem jej na pěšině pod posvátnou horou Šcharou na Kavkaze v čarokrásné a divoké oblasti Gruzie, která se nazývá Svanetie. Toto orlí pero bylo pro mě odměnou za to, že jsem dokázal čelit svému strachu při cestě polem pavouků.

Moudrý filosof Aristoteles pokládal za šťastný takový život, který je v souladu se ctnostmi jako jsou velkorysost, spravedlnost a statečnost. A právě odvaha je kvalita, kterou na cestě k srdci – k plnému rozvoji našich nadání a vizí – potřebujeme ne špetku, ale tuny.

Bohužel je odvaha často nedostatkové zboží – v obchodě ji nekoupíme a málokdy najdeme ve svém okolí osobnosti, které by nás k ní inspirovali a vedli. Spíše od malička slýcháváme o tom, jak být opatrní, jak moc nevystrkovat hlavu a nebo třeba taky, že je lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Kde tedy odvahu hledat a jak ji rozvíjet? V tomto videu se dozvíš o tom jak je možné odvahu rozvíjet a věřím, že Tě také potěší můj příběh odvahy při setkání s pavouky v Gruzii.

Radim Kudělka
Profesionální lektor a konzultant se zaměřením na rozvoj vědomé komunikace, emoční inteligence a talentu jednotlivců a organizací.

Získejte zdarma e-book

Vědomá komunikace

Umění mezilidských vztahů

Přečtěte si, jak rozvíjet zdravé a harmonické vztahy a naučte se principy vědomé komunikace a emoční inteligence.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů